WWPSA

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Photo Day Schedule

Location: Thomas Grover Middle School located at 10 Southfield Rd, West Windsor Township, NJ 08550. Park in the parking lot and enter through the front of the school.  Click here for directions to the school.

Date: Saturday October 17, 2015

Important Notes:

  • We are at a new location this year - Thomas Grover Middle School
  • Always verify with your coach the time per the schedule below since times can change.
  • Many teams have similar team names so make sure you find the right team in the correct league. B = Boys, G = Girls, the number equals school grade.
  • You need to arrive no later than the Arrival Time. Black = photo is before game, Red = photo is after game, Yellow background = change in schedule
  • Photo take place at the at photo time - if you are late you may miss your team photo.
  • All Players should wear same color shirt - check with your coach what color your team is wearing.
  • NO cleats in school, wear running shoes or sandals
  • Coaches must gather players, take attendance and check each players as photo order ticket before checking in the team at the door.
  • No parents allowed in the school.
  • Click here to order your photos and learn more about photo day.

Photo Schedule

Arrival Time

Photo Time

Team

Division

Coach Name

7:45 AM

8:00 AM

B2-Impact

Boys 2

Amit Mondal

7:45 AM

8:00 AM

G23-Magic Jack

Girls 2-3

Bill Giasi

7:50 AM

8:05 AM

BK-Galaxy

Boys K

Amit Mondal

7:50 AM

8:05 AM

G45-Charge

Girls 4-5

Bill Giasi

7:55 AM

8:10 AM

GK1-Lions

Girls K-1

David Sgro

7:55 AM

8:10 AM

G23-Red Stars

Girls 2-3

Donal Creed

8:00 AM

8:15 AM

G23-Charge

Girls 2-3

David Sgro

8:00 AM

8:15 AM

GK1-Bears

Girls K-1

Donal Creed

8:05 AM

8:20 AM

B2-Fusion

Boys 2

Jay Thompson

8:05 AM

8:20 AM

BK-Crew

Boys K

Jennifer Kelley

8:10 AM

8:25 AM

B67-Revolution

Boys 6-7

Jay Thompson

8:10 AM

8:25 AM

BK-Fire

Boys K

Lance Eckel

8:15 AM

8:30 AM

G23-Sky Blue

Girls 2-3

Lance Eckel

8:15 AM

8:30 AM

G45-Thunder

Girls 4-5

Matt Wargo

8:20 AM

8:35 AM

GK1-Sharks

Girls K-1

Matt Wargo

8:20 AM

8:35 AM

B45-Rockets

Boys 4-5

Michael DeSalvo

8:25 AM

8:40 AM

B67-Red Bulls

Boys 6-7

Michael DeSalvo

8:30 AM

8:45 AM

B1-Crew

Boys 1

Steve Berger

8:30 AM

8:45 AM

B1-Dynamo

Boys 1

Tom Brogan

8:35 AM

8:50 AM

B1-Earthquakes

Boys 1

Sean Fang

8:35 AM

8:50 AM

B1-Fusion

Boys 1

Ron Dielhof

8:40 AM

8:55 AM

B1-Galaxy

Boys 1

Alpa Montoya

8:40 AM

8:55 AM

B1-Red Bulls

Boys 1

Dave Olenchalk

8:45 AM

9:00 AM

B45-Cosmos

Boys 4-5

Peter Abitanto

8:45 AM

9:00 AM

B45-Earthquake

Boys 4-5

Shutian Deng

8:55 AM

9:10 AM

B45-Galaxy

Boys 4-5

Jerry Lin

8:55 AM

9:10 AM

B45-Impact

Boys 4-5

Prabish Chaurasia

9:05 AM

9:20 AM

B45-Red Bulls

Boys 4-5

Chijiang Tsai

9:05 AM

9:20 AM

B45-Union

Boys 4-5

Tim Cox

9:10 AM

9:25 AM

B45-Wizards

Boys 4th - 5th

James Digby

9:10 AM

9:25 AM

B67-Dynamo

Boys 6-7

Kian Esteghamat

9:15 AM

9:30 AM

B67-Galaxy

Boys 6-7

Louise Dyke

9:15 AM

9:30 AM

B67-Rockets

Boys 6-7

Mark Rucci

9:20 AM

9:35 AM

 

 

 

9:20 AM

9:35 AM

 

 

 

9:25 AM

9:40 AM

G812-Fury

Girls 8-12

David Westbrook

9:25 AM

9:40 AM

BK-Impact

Boys K

Rishi Abrol

9:30 AM

9:45 AM

BK-Red Bulls

Boys K

Frank Cocilovo

9:30 AM

9:45 AM

BK-Revolution

Boys K

Shovan Bhattacharya

9:35 AM

9:50 AM

BK-Union

Boys K

Robert Montengro

9:35 AM

9:50 AM

G23-Breakers

Girls 2-3

Li-kang Chen

9:45 AM

10:00 AM

G23-Dynamo

Girls 2-3

Katie Slater

9:45 AM

10:00 AM

G23-Flash

Girls 2-3

Bryan Manolakos

9:50 AM

10:05 AM

G23-Spirit

Girls 2-3

Kevin Bobetich

9:50 AM

10:05 AM

G812-Crush

Girls 8-12

Hanna Marshall

10:45 AM

11:00 AM

G45-Fire

Girls 4-5

Tejal Sughrue

10:45 AM

11:00 AM

G45-Hurricanes

Girls 4-5

Josh Millinger

10:50 AM

11:05 AM

G45-Lighting

Girls 4-5

Tara Newhall

10:50 AM

11:05 AM

G67-Aces

Girls 6-7

Kurt Zodel

10:55 AM

11:10 AM

G67-Rush

Girls 6-7

Daniel Arbeiter

10:55 AM

11:10 AM

G67-Storm

Girls 6-7

Eric Klugerman

11:00 AM

11:15 AM

B2-Crew

Boys 2

Joydeep Chakraborty

11:00 AM

11:15 AM

B2-Dynamo

Boys 2

Jake Herway

11:05 AM

11:20 AM

B2-Earthquake

Boys 2

Sergey Lipnevich

11:05 AM

11:20 AM

B2-Galaxy

Boys 2

Alex Lau

11:10 AM

11:25 AM

B2-Red Bulls

Boys 2

Ahmed Diallo

11:10 AM

11:25 AM

B2-Revolution

Boys 2

Remy Dumortier

11:15 AM

11:30 AM

B3-Crew

Boys 3

Ken Brown

11:15 AM

11:30 AM

B3-Dynamo

Boys 3

Jeff Rancan

11:20 AM

11:35 AM

B3-Earthquake

Boys 3

Sandeep Goyal

11:20 AM

11:35 AM

B3-Galaxy

Boys 3

Ritu Chaudhary

11:25 AM

11:40 AM

B45-Dynamo

Boys 4-5

Dan Callahan

11:25 AM

11:40 AM

 

 

 

11:30 AM

11:45 AM

 

 

 

11:30 AM

11:45 AM

 

 

 

11:35 AM

11:50 AM

 

 

 

11:35 AM

11:50 AM

G67-Surge

Girls 6-7

Patti Kuczmarski

11:40 AM

11:55 AM

GK1-Dragons

Girls K-1

Thomas Franklin

11:40 AM

11:55 AM

GK1-Eagles

Girls K-1

Rachana Tyagi

11:45 AM

12:00 PM

GK1-Tigers

Girls K-1

Janine Manolakos

12:15 PM

12:30 PM

PreK 2-3 9 am

PreK

 

12:20 PM

12:35 PM

PreK 2-3 9:45 am

PreK

 

12:25 PM

12:40 PM

PreK 2-3 10:30 am

PreK

 

12:30 PM

12:45 PM

PreK 3-5 9 am

PreK

 

12:35 PM

12:50 PM

PreK 3-5 10 am

PreK

 

12:40 PM

12:55 PM

PreK 3-5 11 am

PreK